O mnie


Jestem dziennikarką, przedsiębiorcą, działam społecznie. Od 2013 roku zarządzam portalem Salon24; jestem jego jedynym właścicielem.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam na stażach w „Teleekspressie” w TVP1, Archiwum Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i Redakcji Filmów Dokumentalnych TVP2. W 1998 r. rozpoczęłam pracę w Polskiej Agencji Prasowej. Pracowałam w redakcjach zagranicznej i społecznej. Opisywałam m.in. prace parlamentarne. W 1999 r. byłam w ekipie prasowej PAP obsługującej wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce.

W latach 2001-2003 wydawałam lokalny tygodnik Gazeta Południa. Redakcja pisma mieściła się w Piasecznie, pracowało w niej kilkunastu reporterów i fotoreporterów, którzy codziennie zbierali i pisali informacje z terenu powiatu piaseczyńskiego (Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria) , a później także z gmin sąsiednich (Lesznowola, Warka). Byłam redaktorem naczelnym pisma. Oprócz bieżących informacji publikowaliśmy teksty dotyczące lokalnej historii i kultury, wywiady z burmistrzami, wójtami i sołtysami, organizowaliśmy konkursy dla czytelników, pisaliśmy o sporcie, wędkarstwie i wielu innych tematach, które uważaliśmy za ciekawe. Dużym zainteresowaniem czytelników cieszył się cykl publikacji o znanych osobach mieszkających na terenie powiatu – aktorach, dziennikarzach, pisarzach, podróżnikach. „Gazeta Południa” ukazywała się do 2003 r.

W latach 2004-2006 pracowałam w TVN24. Zajmowałam się tam przygotowaniem serwisu informacyjnego WAP dla jednej z sieci komórkowych, a następnie byłam redaktorem i wydawcą serwisu informacyjnego na stronie internetowej stacji.

W 2006 roku wspólnie z mężem i Radosławem Krawczykiem założyliśmy portal blogowy Salon24.pl. Byłam jego pierwszym i przez rok jedynym administratorem. W 2007 r. za stworzenie serwisu zostaliśmy nominowani do Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii Wydawca.

W latach 2009-2010 byłam wolontariuszem Fundacji Świętego Mikołaja w projekcie „Mama w pracy”. Współpracowałam też z Instytutem Goethego w Warszawie. W 2010 roku bez powodzenia kandydowałam do rady miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

W 2012 r. powołałam Fundację Warszawskie Szpitale Polowe. Jej celem jest stworzenie muzeum upamiętniającego blisko 200 szpitali polowych działających w czasie Powstania Warszawskiego. Muzeum ma powstać w podziemiach kamienicy przy ulicy Emiliana Konopczyńskiego 5/7, w której działał taki szpital. Koncepcję wystawy można zobaczyć na stronie internetowej Szpitale Polowe 1944.

W 2013 r. zostałam prezesem zarządu Salon24.pl S.A. Od grudnia 2018 roku jestem jedynym właścicielem spółki. W lutym 2019 roku została ona przekształcona w Web Content Hub sp. z o. o. sp. komandytowa.

Jestem absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego (2012-2016). Przedmiotem mojej pracy badawczej była poprawność polityczna w Niemczech. Prowadziłam zajęcia dydaktyczne z historii Niemiec. Nie udało mi się w terminie napisać pracy doktorskiej.

Moim mężem jest Igor Janke. Mamy dwóch synów.

Interesuje mnie polityka, historia, media, psychologia. Lubię podróżować z plecakiem. Regularnie uprawiam sport. W 2018 roku weszłam na jeden ze szczytów Korony Ziemi – Kilimandżaro (5 895 m n.p.m.).