Zawód: minister. Moje nowe zawodowe wyzwanie


Prezydent Andrzej Duda powołał mnie na stanowisko sekretarza stanu. Jestem ministrem odpowiedzialnym za dialog społeczny.

Rozpoczął się nowy rozdział w moim zawodowym życiu i też duża zmiana w życiu osobistym. Do tej pory byłam dziennikarką, przedsiębiorcą, a w wolnych chwilach społecznikiem. Sprawy społeczne zawsze były mi bliskie. Pan prezydent dostrzegł w tym potencjał, który mogę wykorzystać w pracy dla niego.

„Znamy się od dobrych kilku lat i muszę powiedzieć, że zawsze robiła na mnie ogromne wrażenie – jako osoba, jako kobieta, takim niezwykłym ciepłem, spokojnym podejściem, umiejętnością słuchania drugiego człowieka i takim zainteresowaniem, które okazuje drugiemu człowiekowi, co jest rzadkie, co wymaga osobistych predyspozycji i osobistego talentu. Pani minister ten talent ma” – powiedział o mnie Andrzej Duda. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 13 lipca 2021 r. w Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

Salon24.pl

Przez ostatnie lata prowadziłam portal, którego główną cechą był właśnie dialog. Do dyskusji na blogach zapraszałam osoby o różnych poglądach i różnej wrażliwości.

Jesteśmy dziś bardzo podzieleni. Z tego powodu trudno nam się ze sobą rozmawia. A dialog to przecież istota demokracji. Tylko wtedy, gdy ze sobą rozmawiamy – nawet wtedy, gdy mamy zupełnie inne spojrzenie na daną sprawę – możemy znaleźć punkty wspólne, wypracować kompromis i w efekcie zrobić krok naprzód. Rozmowa inspiruje, ułatwia, godzi.

Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkania. Pan Prezydent Andrzej Duda obiecał to w swoich kampaniach wyborczych. I teraz chce ten element jeszcze wzmocnić. Zaproponował mi, abym w jego imieniu zaprosiła Państwa do rozmowy.

W Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu jest szczególny mebel – Okrągły Stół. Niezależnie od naszych ocen tamtego wydarzenia, to właśnie rozmowy przy tym okrągłym stole trzydzieści lat temu obaliły komunizm.

Rozmowa jest potrzebna.

Porozmawiajmy o sprawach ważnych – ważnych dla naszego państwa, jak i dla naszego codziennego życia. Porozmawiajmy o tym, co tu i teraz, jak i o tym, jaką Polskę chcielibyśmy mieć za 10-20-30 lat.

Zapraszam do rozmowy.

Oficjalny biogram

Zobacz mój oficjalny biogram na stronie Kancelarii Prezydenta.